image-preloader

Něco málo o nás

Japonsko není jen zemí čaje a suši, proto vznikla japonská kavárna Heiwa kafé, aby mohl každý ochutnat kousek Japonska.

Heiwa kafé je projekt Česko-japonského kulturního centra. Nejsme gastro provozovna v pravém slova smyslu. Myšlenka projektu je, umožnit zájemcům ochutnat něco málo z japonské kuchyně a vyzkoušet originál.

Provoz kavárny zajišťují členové ČJKC po své práci, proto je otevírací doba přizpůsobena našim možnostem.
Celý provoz je ryze nekomerční záležitostí, takže máme jistá omezení. I přesto se snažíme zajistit maximální komfort a originalitu.

Nejsme čajovna! :) Nejčastější otázka našich návštěvníků. Čajovny mají své nezaměnitelné kouzlo a způsob provozu. My se řadíme do kategorie kaváren, i když s hodně specifickým sortimentem.

Otevírací doba:

Středa a Pátek 16:00-20:00
Časy provozu kavárny Heiwa kafé jsou dány našimi časovými možnostmi. Letní provozní doba v prázdninových měsících je středa, čtvrtek a pátek 14:00-20:00.

Kde nás najdete:

Naše kavárna Heiwa kafé sídlí v prostorách Ostravského muzea (budova staré radnice) na Masarykově náměstí. Tyto prostory mají svá pravidla, ale i své kouzlo. I když jsme v centru Ostravy, vnitřní prostory historické budovy zajišťují klid od ruchu velkoměsta a příjemný chládek v letních měsících bez využití klimatizace.

Vstup do kavárny naleznete uvnitř muzea vlevo za pokladnou. Ostravské muzeum má také svou otevírací dobu a po uzavření muzea musíme dodržovat přísná bezpečnostní opatření.
Hlavní vstup musí být po ukončení pracovní doby muzea uzamčen a proto je nutné po 16:30 zazvonit na obsluhu kavárny. Zvonek je umístěn na reklamním áčku před budovou muzea. Buďte prosím trpělivý a vyčkejte na příchod obsluhy.

V celé budově je zákaz kouření a naše kavárna je ryze nekuřácká. Prosím respektujte toto nařízení. Vstup se zvířaty je rovněž zakázán.

Celé muzeum je mimo svou otevírací dobu zakódované. Prostory, které využíváme nikoli. Pokud však omylem sejdete z cesty, například při návštěvě toalet, je spuštěn tichý alarm a do několika minut nás navštíví zásahový tým PČR. Vzhledem k cenným sbírkám v prostorách muzea je zásah rychlý a v plné parádě. Nečekejte hlídku o dvou policistech ;)
Za každý výjezd platíme. Prosím respektujte pravidla a šetřete naše kapsy. Děkujeme.

Způsob placení:

V naší kavárně lze platit hotově a nově také platební kartou. Na vyžádání Vám rádi vydáme účtenku EET.

Rezervace:

Rezervace místa je možná přes rezervační systém na těchto stránkách. Pokud na kavárně probíhá speciální akce, může se stát, že není rezervace umožněna. Omlouváme se za tyto omezení. Máme bohužel velmi špatné zkušenosti.

Sortiment:

Naše nabídka je velmi specifická a aktuální dostupnost zboží je bohužel limitována dovozem. Proto nemusí být některé věci aktuálně v nabídce. Snažíme se ale udržovat plný sklad, aby jste si mohli vybrat z široké nabídky.