Japonsko není jen zemí čaje a suši, proto vznikla japonská kavárna Heiwa kafé.

arrow-long-down

Heiwa kafé je projekt Česko-japonského kulturního centra. Nejsme gastro provozovna v pravém slova smyslu. Myšlenka projektu je, umožnit zájemcům ochutnat něco málo z japonské kuchyně a vyzkoušet originál.

2016

Otevření kavárny Heiwa kafé v Ostravském muzeu.

2018

Navázání úzké spolupráce s japonskými čajovými plantážemi ve Wazuce a Shizuoce.

2023

Přestěhování kavárny do nových prostor bývalé kavárny Atlantik.

sushi-icon-4.1

Yuki Kanawa

kuchař

“Japonská kuchyně je chuť UMAMI. Ať už děláte tamagoyaki, kobe beef nebo jen wagashi, chuť musí být vždy vyvážená. V Japonsku nejdete takřka neomezené kombinace jídel, v Heiwa kafé připravujeme jen střípek mojí země. Ale každý detail je kus Japonska. Požitek není jen na jazyku, ale ve vůni, vzhledu, prostředí, v celém srdci.”

sign-white

Veronika Tichavská
Velice příjemná kavárna v japonském stylu s milou obsluhou. Už jsem tady byla několikrát a určitě znovu přijdu. Jídlo a pití mi pokaždé chutnalo. Také mě příjemně překvapila knihovnička s díly japonských autorů nebo knih o samotném Japonsku, které si mohou hosté vypůjčit.
Majka Majka
Velmi příjemná poklidná kavárna v japonském stylu. K zapůjčení jsou i knížky s danou tématikou, nebo deskové hry a hlavolamy. Jídlo i pití vynikající.
Radomila Antošová
Jídlo a pití, obsluha, prostředí vše skvělé.
Monika Matoušková
Je to jako návrat do Japonska. Obsluha se chová uctivě a s úsměvem. Prostředí je velmi příjemné. Kávu miluji a zdejší kafe je něco výjimečného. Heiwu navštěvuji pravidelně a vždy mne něčím překvapí.

Zkušenosti

Připravovali jsme akce pro MOaP, Janáčkovu filharmonii, Centrum pro rodinu a sociální péči nebo Institut restorativní justice. Spokojeni budete i vy.

award-logos-example